Książka ,,Rodzina Monet” autorstwa Weroniki Anny Marczak opowiada o piętnastoletniej Hailie. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa You&YA

Dziewczyna przez większość swojego życia mieszkała w Anglii z mamą i babcią. Ale wskutek nieszczęśliwego wypadku obie kobiety giną. Hailee przekonana, że nie ma nikogo kto zechciałby przyjąć ją pod swój dach, nagle zostaje poinformowana, że ma starszych braci- i to pięciu!

Przenosi się do Stanów Zjednoczonych zamieszkać z nimi w wielkiej rezydencji. Od samego początku czuje się samotna, a jej nowe rodzeństwo jej tego nie ułatwia. Vincent- jej nowy opiekun prawny wprowadza wiele zasad i kontroli, Dylan- ma w zwyczaju ciągle się z niej naśmiewać, a Tony z jakiegoś powodu trzyma w pokoju coś niebezpiecznego. Pozostali bracia- Will i Shane pomimo miłego usposobienia nie są zbyt dobrym oparciem. Hailie pod ich wpływem coraz bardziej zaczyna się buntować co prowadzi do kilku nieprzyjemnych sytuacji i pogorszenia swojej relacji z braćmi.

I w dodatku wszyscy starają się coś ukryć przed swoją młodszą siostrą. Dziewczyna nie wie nic o rodzinnych interesach, a rodzeństwo unika odpowiedzi. Hailie część ich historii poznaje w wyniku ataków na nią lub kogoś bliskiego dla niej, ale wie, że prawda sięga dużo głębiej i zamierza odkryć, czym naprawdę zajmuje się firma jej ojca.

Moja ocena:

  • Fabuła: 5/5
  • Bohaterowie: 4/5
  • Zakończenie: 4/5

Categorized in: