Cała seria ,,Zaginione miasta” autorstwa Shannon Messenger liczy obecnie już 10 części i cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży. Opowiada o postaciach nadnaturalnych, osobach pragnącym siać chaos i zniszczenie, oraz zupełnie innym świecie. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa IUVI.

W pierwszej części poznajemy główną bohaterkę Sophie Foster. Mieszka w San Diego w Stanach Zjednoczonych i prowadzi całkiem normalne życie ale skrywa jeden sekret. Od piątego roku życia podczas ataku alergicznego dowiedziała się że może czytać ludziom w myślach. Nikomu o tym nie powiedziała i żyła ze świadomością, że będzie musiała skrywać ten sekret do końca swoich dni. Ale pewnego, w miarę normalnego dnia spotyka chłopaka, który mówi jej, że istnieje inny świat, a ona sama nie jest tym za kogo się uważa.

Sophie podróżuje z nim do miejsca, które było zupełnie nierealne i zadziwiające. Musi rozstać się ze swoim dawnym życiem i rozpocząć nowe w zastępczej rodzinie, która nie jest w stanie oswoić się z przybraną córką, stawić czoło wrednym osobom ze szkoły, jak najlepiej ukryć uczucie rosnące do poznanego chłopaka, a nawet znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie. Dowiaduje się również, że była eksperymentem i jej twórcy stoją na czele grupy ,,Czarny Łabędź”, która jest wrogiem numer 1 Rady- czyli osób rządzących w ich krainie.

Ale mimo tego wszystkiego w końcu zaczyna się odnajdywać w swoim nowym domu. Poznaje przyjaciół, którzy bronią jej i pomagają, a nowi rodzice- Grady i Edaline w końcu okazują adoptowanej córce miłość. Sophie coraz bardziej się przystosowuje do życia pełnego magicznych stworzeń i w końcu może poczuć się jak w prawdziwym domu, do którego pasuje.

Moja ocena:

  • Fabuła: 4/5
  • Bohaterowie: 5/5
  • Zakończenie: 5/5

Categorized in: