Książka opowiada o Rosie Hart, która pracuje jako prezenterka w swoim własnym studiu. Przeprowadza wywiady ze znanymi lub trochę mniej znanymi wokalistami i zespołami. Kocha swoją pracę, ponieważ stworzyła to wszystko od zera i wprowadziła to na naprawdę wysoki poziom. Po kilku latach swojej działalności otrzymuje zgodę na przeprowadzenie wywiadu ze swoim ulubionym od wielu lat zespołem- Scarlet Luck.

Dziewczyna przygotowuje się do niego przez wiele dni, ale podczas samego wywiadu następuje katastrofa, po której na Rosie wylewa się fala hejtu i dziewczyna nie może sobie z tym poradzić przez długi czas. Jednak na charytatywnym koncercie jej ulubionego zespołu, gdy dostaje niespodziewanego ataku paniki członek jej ulubionego zespołu Adam inaczej Bestia pomaga jej, co skutkuje tym, że zaczynają pisać na instagramie i zaczynają się do siebie zbliżać. Jednak Adam ma naprawdę wiele problemów i nawet Rosie nie jest w stanie mu z nimi pomóc…

Nie czytałam wcześniej książki o takiej tematyce, co na pewno wpływa na plus. Ukazana jest przemiana głównej bohaterki, która stara się być zawsze pogodna i pomocną, jednak sama ma problemy w swoim życiu, z którymi pomaga jej sobie poradzić Adam, za co dziewczyna stara się mu odwdzięczyć. 

“Lonely Heart” nie ma happy endu. Bohaterowie rozstają się i tracą kontakt, jednak widać ile im obojgu dała ich relacja.

Na szczęście jest część druga…

Moja ocena: 5/5

Categorized in: